۴۵- کلاس آموزش ضد هک(قسمت دوم چگونه شما هك مى شويد)

چگونه شما هك مى شويد ؟

( مى گوييد از طريق شبكه ؟ جان من ! )

شايد بعضى از شما جواب اين سوال را بدانيد ( آفرين ! ) و شايد بعضى ديگر هم جواب را نميدانيد ولى مى دانيد كه يك فرد هك شده چه احساسى دارد ! . اما اجازه بدهيد در اين مورد بيشتر توضيح بدهم . به عنوان مثال يكى از روشهاى معمول در هك كردن كامپيوتر هاى شخصى را ذكر مى كنم . در مورد شبكه ها در بخش محافظت از شبكه ها بيشتر توضيح مى دهم    .

اصولا يك آدم خوب در يك جايى از اين كره خاكى -كه زياد هم مهم  نيست كجاى آن باشد - با هدف يا بدون هدف ( معمولا" با هدف ) شما را به عنوان قربانى ( Victim) انتخاب مى كند . در مرحله اول اين نفوذگر در مورد شما تا جايى كه بتواند اطلاعات كسب مى كند . اطلاعاتى از قبيل آدرس Email ، سن و علائق شما . ( ممكن است اين اطلاعات را داشته باشد چون يكى از اقوام يا دوستان شماست ! ) . سپس نوبت به ارسال فايل مى رسد . اگر اين فرد دوست يا فاميل شما باشد كه هيچ و اگر شما او را نمى شناسيد با استفاده از علمى به نام مهندسى اجتماعى سعى مى كند شما را فريب دهد و فايل كذايى را براى شما بفرستد . دوستان و اقوام مى توانند خيلى راحت تر يك فايل آلوده را براى شما بفرستند و يا حتى از طريق CD  و يا ديسكت آلوده آنرا روى دستگاه شما نصب كنند . اين فايل ممكن است به عنوان يك بازى ، يك عكس ، موسيقى و يا هر چيز ديگرى كه بتوانيد فكر آنرا بكنيد به دست شما برسد .

اجازه بدهيد يك مثال بزنم :

bullet

سلام سپهر

bullet

سلام آرش

bullet

سپهر بازى جديد اينترنتى رو ديدى ؟ همون كه به تازگى تو بيشتر سايتهاى بازى منتشر شده ؟

bullet

نه ، جالبه ؟ از كجا مى تونم اونو دانلود كنم ؟

bullet

احتياج به دانلود نيست . من دارمش . الان فايل اجراييشو برات ميفرستم . هه هه !!

البته لازم به ذكره كه سپهر خودش در زمينه اين كارها استاده و من فقط  يك مثال زدم !

يا : سلام .. سلام ... ميخام عکستونو ببينم... نه نميشه ... برام ميفرستی... چشم و...( اينو بدونيد که اکثر عزيزانی که هک ميشن از راه چت هستش)26.gif

اين فايل در واقع يك  Trojan horse است . در اين مورد در قسمت Trojan  توضيح مى دهم . كار فايل مذبور اين است كه روى سيستم عامل شما نصب شود و شما را بيچاره كند !

اين فايل بسته به اينكه چه نوع  Trojan  باشد و يا اينكه چگونه تنظيم شده باشد ممكن است اقدامات مختلفى انجام دهد . احتمالا اين فايل در ابتدا مشخصاتى از شما و سيستم شما را براى نفوذگر مى فرستد . كار ديگر اين فايل آن است كه يك در مخفى از سيستم شما به روى اينترنت باز كند تا نفوذگر بتواند از طريق آن هنگامى كه شما On line  هستيد بدون اينكه شما بفهميد وارد سيستم شما بشود و كارهاى خود را بدون سر و صدا انجام بدهد . مثلا" پسوردهاى شما را بدزدد . فايلهاى شخصى شما را ببيند و يا كپى كند و يا حتى فايلهاى مهم شما را پاك كند و بدتر از همه هارد بى زبان شما را Format  كند !(البته بعضی از تروجانها جوری كه لازم نيست هکر on line باشه فقط کافيه اونو اجراش کنيد پسورداتون به of مسنجر هکر ميره ...)

در اين قسمت تا حدى شما در مورد اينكه چطور هك مى شويد اطلاعات كسب كرديد . براى كسب اطلاعات منتظر مقالات بعدی باشيد.  

      sepehr032@yahoo.com

/ 3 نظر / 5 بازدید
منتظر

سلام ...اميدوارم که حالتون خوب باشه ممنون که به من سر زدی.....التماس دعا

ebrahim

سلام سايت مفيد و يکی از بهترينهاست موفق باشی