۲۰-نکته هاي سيستمي در ويندوز(قسمت اول)

- غيرفعال كردن پيغامهاى خطا(Send error):

زمانى كه ويندوز XP با يك خطا برخورد مى‏كند، يك پيغام خطا ايجاد مى‏كند كه از شما مى‏پرسد مى‏خواهيد اين خطا را به مايكروسافت گزارش دهيد يا نه (Send error). اگر برنامه‏هايى داريد كه باعث ايجاد اين پيغامها مى‏شوند، مى‏توانيم به شما كمك كنيم كه حتى در موقع پيش آمدن خطا هم آنها را ديگر نبينيد! بدين ترتيب وارد قسمت Performance and Maintenance(كه در Control Panel قرار دارد) بشويد. در آنجا وارد Systemبشويد (يا اينكه روى My Computer كليك راست بزنيد و Properties را انتخاب كنيد). بعد از آن وارد قسمت Advancedشويد و Error Reporting را باز كنيد. در اين پنجره مى‏توانيد آنها را از كار بيندازيد يا اينكه ايجاد پيغامهاى خطا را محدود كنيد.

-برگرداندن مرورگر ويندوز (Restore Windows Explorer)

زمانى كه اشتباهى در اجراى برنامه‏ها در XP مى‏افتد، تمام آيكونهاى روى دسك تاپ ناپديد مى‏شوند و يا در مرورگر ويندوز اشتباهى پيش مى‏آيد. به جز راه‏اندازى مجدد سيستم، XP راه ديگرى هم ارائه داده است. براى برگرداندن مرورگر ويندوز دكمه‏هاى Ctrl&Alt&Del را بگيريد و در پنجره Task Manager، دكمه New task را انتخاب و در كادر آن explorer را تايپ كنيد. خواهيد كه پنجره مرورگر ويندوز ظاهر مى‏شود.

- Hibernation (خواب زمستانى! را از كار بيندازيد)

مى‏دانيد كه حالت Hibernation را مى‏توانيد با پايين نگاه داشتن كليد shift در پنجره خاموش كردن انتخاب كنيد. Hibernation تمام اطلاعات شما را روى ديسك سخت ذخيره مى‏كند و سيستم را خاموش مى‏كند. اين حالت به صرفه‏جويى در منابع انرژى بسيار كمك مى‏كند، چون مانند حالت Stand-by تمام اطلاعات شما را ذخيره مى‏كند با اين تفاوت كه Hibernation سيستم را خاموش مى‏كند. اگر بخواهيد اين حالت را غيرفعال كنيد بايد به قسمت Power Options در Control Panel برويد و در قسمت Hibernate كادر Enable Hibernation را غيرفعال كنيد.

/ 1 نظر / 14 بازدید
ایمان

سلام دوست خوبم قاسم جان . از وبلاگ ديدنی ات ديدن کردم . موفق باشی