۵۸- GMail از تکمیل خودکار آدرسها پشتیبانی میکند!

یکی از قابلیتهای جالب هر برنامه پست الکترونیک رومیزی گزینه تکمیل خودکار هنگام ارسال نامه برای افرادی است که قبلاً به آنها نامه داده اید و یا در دفترچه آدرسها (Contacts) ثبت شده اند میباشد و شاهد چنین امکانی بر روی سرویس های پست الکترونیک تحت وب نظیر Hotmail و Yahoo نبوده ایم. حالا به بحث داغ روز که ارائه سرویس پست الکترونیک یک گیگابایتی از سوی GAMIL است و این روزها در گوشه و کنار در موردش زیاد مینویسند بپردازیم! در مورد حجمی که GMAIL در اختیار کاربر قرار میدهد زیاد صحبت شده و مانور تبلیغاتی بر روی همین قسمت است ولی GMAIL قابلیت های جالب دیگری نیز که باعث تمایز بیشتر میشود ميباشد که یکی از آنها هم همین گزینه تکمیل خودکار آدرسها است! اگر آدرس دوستان و همکاران خود را در Contacts موجود در GMAIL وارد کنید و بعداً قصد داشته باشید به آنها نامه بزنید به محض اینکه در قسمت آدرس گیرنده اولین کلمات را وارد میکنید تکمیل خودکار GMAIL وارد میدان میشود و آدرسهايی که شامل کلمات تایپ شده شما میشوند را نمایش میدهد و هر چه اسم را کاملتر میکنید تعداد گزینه های نمایش داده شده نیز با دقت بیشتری نمایش داده میشوند و نکته جالب اینکه تکمیل خودکار هم بر روی اسامی و هم بر روی آدرسها بدرستی کار میکند و میتوانید برای اسامی از فارسی نیز استفاده کنید! برای درک بهتر قضیه به چند تصویر زیر توجه کنید:


شکل یک
gmail_autocom2.jpgشکل دو
gmail_autocom1.jpgشکل سه
gmail_autocom3.jpgاينم آدرسش: https://gmail.google.com

/ 6 نظر / 8 بازدید
محمدرضا قاسمي

خسته نباشيد، عالي بود، هرچند من فرصت زيادي نداشتم ولي حتما به اينجا سر مي‌زنم و حتما چيزهاي خوبي براي يادگيري اينجا هست، حتما ادامه بدين!

1

آقا سپهر اگه ميشه بنويس چطور ميشه عضوgmail شد. مرسی

در جواب 1

فعلان ما نمي تونيم عضو gmail بشيم در حال حاضر ۱۰۰۰ عضو آزمايشي داره و تا چند وقت ديگه عمومي ميشه

NetAdmin

bayad begam ke gmail ro mitavanid ozv beshavid be sharti ke kesi ke ozv ast be shoma invite befrestad. dorost mesle orkut. az kesi ke dare begin invite bede. good luck

شهرام

چطوره عضویت کنیم ؟

نگین

چه جوری عضو بشیم از کی عمومی میشه؟