خدای امنیت

 

rueCrypt 6.3 
سازمان True Crypt نرم افزاری مجانی و کد باز (Open Source) به نام TrueCrypt ارائه کرده که به راحتی می توان تحت نسخه های مختلف ویندوز و لینونکس و سایر سیستم عاملها یک پارتیشن کاملا" رمز نگاری شده قوی با الگوریتمهای قوی Encryption ایجاد کرد.

اندازه این پارتیشن به راحتی قابل تغییر و تا چندین گیگابایت می تواند باشد و استفاده از این پارتیشن مانند سایر درایوها به راحتی کپی و پیست فایلها و شاخه ها است. در ضمن سرعت دسترسی به فایلهای حتی حجیم نیز در این پارتیشن بسیار خوب و تعجب بر انگیز است.

در این نرم افزار با هر بار reboot شدن مجدد کامپیوتر فقط کافی است رمز پارتیشن وارد بشود و مطمئن باشید اطلاعات شما کاملا محرمانه است و این درایو مانند گاو صندوقی امن برای اطلاعات شما بروی هارد دیسکتان عمل می کند.
در ضمن به راحتی می توان این پارتیشن را بروی حافظه های flash ایجاد نمود تا به راحتی قابل حمل و نقل باشد.


فقط یادآوری این نکته ضروری است که کلمه عبور خود را گم نکنید که دیگر به هیچ وجه به اطلاعاتان دسترسی پیدا نخواهید کرد.


Free open-source disk encryption software for Windows 7/Vista/XP, Mac OS X, and Linux

حجم:3.2 مگابایت

http://freedanload.com/upload/data/img/download1.gif
 
پس از 12 ماه تلاش، کارشناسان دفتر بازرسی فدرال موسوم به FBI نتوانستند با رخنه به پنج هارد دیسک رمزنگاری شده، اطلاعات موجود در آنها را استخراج کنند.

این هارد دیسک‌ها به یک بانکدار برزیلی تعلق دارد.
وی به پولشویی متهم شده است.

ماموران FBI که از این همه تلاش بی‌نتیجه به ستوه آمده بودند سرانجام هاردها را به موسسه ملی جرم شناسی برزیل موسوم به INC تحویل دادند.

بنا به گزارش ایتنا به نقل از Help Net Security، این هارد دیسک‌ها توسط نرم‌افزار TrueCrypt رمزنگاری شده است.

پس از این ماجرا اکنون مشخص شده است که نرم‌افزار رایگان TrueCrypt از قابلیت‌های زیادی برخوردار است و می‌توان آن را همچون سدی مستحکم برای محافظت از اطلاعات به کار برد.

بر اساس این گزارش علاوه بر TrueCrypt نوعی الگوریتم رمزگذاری نیز که بر اساس استاندارد 256-bit ASE کار می‌کند، در این هارد دیسک‌ها به کار رفته است.

هنوز محتویات و اطلاعات این هارد دیسک‌ها به صورت یک راز، ناشناخته باقی مانده است.

بر اساس قوانین برزیل نمی‌توان بانکدار مزبور را مجبور کرد که اطلاعات هارد دیسک‌ها را در اختیار دیگران قرار دهد.
/ 4 نظر / 30 بازدید
aref

سلام اگر مایل بودید منو با نام " آکواریوم " لینک کنید و خبرم کنید تا لینکتون کنم. ممنون

sara

سلام اگه دوست داشتین با هم تباذل لینک کنیم یه خبر بهم بدین تا اسمتونو تو وبلاگتون قرار بدم- خوشحال میشم دیر گاهیست..... به دنبال کسی می گردم... که مرا از خودم آگاه کند! سرم انگار کلافی با هزاران گره ی کور شده ست... یک نفر اما نیست... که سر حوصله یک یک.... گره ها باز کند! تا دلم سوی تو پرواز کند.............. سلام دوست خوبم وبلاگ رندی داری قشنگه میشه پیش من هم بیای منتظرت هستم دیر نکنی قرررربونت بای

اکبر

سلام داداش. لطفا بیا تو وبلاگ من و اگه خوشت اومد منو لینک کن تو وبلاگت ! بهم بگو تا منم لینکت کنم ! تشکر و یاعلی ! ممنون داداش

abuzar

سلام دوست من وبلاگ پر محتوایی دارین خوشحال می شم با هم تبادل لینک داشته باشیم در صورت توافق خبر بدین